Blog

Elektrické Grily Weber – kouzlo skvělého grilování bez ohně

25. 11. 2019

Jde vůbec pořádně grilovat bez ohně? Ano, je to možné a elektrické grily Weber jsou toho jasným důkazem. Pro dosažení vynikající chuti masa je totiž důležitá především teplota, nikoli plamen z plynových hořáků nebo žár rozžhavených uhlíků. Nemusíte vůbec pochybovat, zda se vám podaří stejně dobrý a šťavnatý steak, jako na plynu nebo na dřevěném uhlí. Popularita elektrických grilů Weber je dostatečným důkazem, že i bez ohně se dají připravit rovnocenné pokrmy.

 

Kvalita připravovaného jídla není jediným kritériem, které rozhoduje o oblibě elektrických grilů Weber. Často to bývá i možnost snadného zapojení a rozehřátí grilu, flexibilita při použití v interiéru nebo lehkost, se kterou se gril udržuje a čistí.

 

Grilování bezpečně a kdekoliv

Jsou místa, kde je zakázáno, většinou z bezpečnostních důvodů, rozdělávat oheň. Ani tam se však grilovaných pokrmů nemusíte vzdát.

 

 • V dřevostavbách nebo pod nízkými pergolami s rákosovou střechou je zvýšené riziko požáru. Z elektrického grilu vám však nikdy žádná jiskra neodskočí.

 • Na balkónech paneláků nebo terasách před činžovními domy je zase grilování zakázáno především proto, že kouř z hořícího dřevěného uhlí obtěžuje ostatní nájemníky. Weber elektrický gril je ideálním řešením, díky kterému si můžete dopřát kvalitní steak nebo grilovanou zeleninu i na sídlišti uprostřed městské zástavby.

 • V interiéru ho můžete použít také, protože při nižším výkonu a zavřeném poklopu funguje elektrický gril jako horkovzdušná trouba s minimem produkovaného kouře.

 

Elegantní a funkční konstrukce

Promyšlené konstrukční řešení elektrických grilů Weber vás nadchne svou účelnou jednoduchostí. Nic zde není zbytečně a vše slouží svému účelu, kterým je bezchybná příprava vynikajících pokrmů.

 

 • Elektrická topná spirála je zatočená tak, aby pokrývala co největší plochu uvnitř vany grilu. Její rychlé rozehřátí a okamžitý přenos tepla do litinových roštů zaručuje dostatečně vysoký příkon grilu. Tuk, který na spirálu ukápne, se okamžitě odpaří a spirála tak zůstává čistá a nevyžaduje následné čištění.

 • Litinové rošty se sice pomalu rozehřívají, ale jakmile je rozpálíte, dokážou si dlouho udržet svoji teplotu. Navíc je teplo rovnoměrně rozloženo po celé mřížce, takže se vaše pokrmy prohřívají všude stejně rychle. Povrch roštů je smaltovaný keramikou, což zamezuje nadměrnému připékání.

 • Žáruvzdorné konstrukční prvky zabraňují, aby se teplo nešířilo kam nemá a zůstalo uvnitř hliníkové vany s poklopem. Proto se nespálíte o rukojeť poklopu a ani se nemusíte se bát postavit elektrický gril na dřevěný stolek.

 • Miska na vypečený tuk pod grilovací vanou jde snadno vyndat i při zapnutém grilu.

 • Přívodní kabel je téměř dva metry dlouhý, takže dosáhne do zásuvky, i když budete mít gril postavený na stole. Zástrčku grilu můžete použít na každou běžnou síťovou zásuvku.

 

 

Chutně nejen steaky, ale i vše ostatní

Není důvod grilovat jen maso. Na své si přijdou i vegetariáni, milovníci ryb, drůbeže nebo pizzy.

 • Lahodné aroma vašim pokrmům dodá vypečený tuk, který skapává na topnou spirálu. Tam se totiž okamžitě odpaří a vůně se vrátí zpět do masa. Nemusí vždy jít jen o šťávu, která odkape z masových pokrmů, ale i o kořeněné marinády při grilování zeleniny.

 • Rozžhavený rošt pomůže grilovanému masu přímým kontaktem k rychlému zatáhnutí. Díky tomu steak nebo žebírka neztratí zbytečně moc šťávy a nevysuší se. Navíc otiskne rošt na pokrmy nezaměnitelnou mřížku, která umocní vizuální požitek z jídla.

 • Litinové tály neboli plechy se dají umístit místo roštů, nebo přímo na ně. Můžete tak připravovat masové směsi, ryby, vejce nebo palačinky. U dvoudílných roštů lze použít tál poloviční velikosti a zároveň tak grilovat na roštu i péci na tálu.

 • Hliníkový poklop má zdvojenou vrstvu, aby lépe udržoval teplo uvnitř. Zvláštní péči věnuje značka Weber těsnosti poklopů svých grilů. Můžete se tak spolehnout na to, že vám žádnými škvírami nebude utíkat teplo ven, ani studený vzduch foukat dovnitř. Díky tomu můžete za stabilní teploty v elektrickém grilu upéci kuře nebo italský chléb.

 

Elektrický gril se hodí do každé domácnosti

Elektrický gril Weber je bezpečný a spolehlivý. Umožní vám grilovat i tam, kde to s jinými typy grilů není praktické nebo možné. Nechcete se zdržovat rozděláváním ohně pro přípravu malé večeře ve dvou? Zapomněli jste dojet pro láhev s plynem? Elektrický gril Weber je nejen skvělým pomocníkem pro bezpečné grilování, ale i rozumným doplňkem k vašemu velkému grilu na dřevěné uhlí nebo plyn. Stačí jen zapojit gril do zásuvky a dobrou chuť!

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.