Blog

Seznamte se s Napoleonem – císařem mezi grily

25. 10. 2019

Když se řekne Napoleon, nemusí se jednat jen o francouzského císaře nebo kvalitní koňak. Grily značky Napoleon si svoji dobrou pověst vybudovaly především díky preciznímu zpracování a absolutní spolehlivosti.

 

Rodinná kanadská firma Napoleon se zabývá vývojem a zdokonalováním grilů už téměř 40 let. Precizní ergonomie, praktický design a chytře řešené ovládání hořáků jsou hlavním důvodem, proč se stal Napoleon uznávanou a oblíbenou značkou i na českém trhu.

 

Snadné ovládání díky promyšlené ergonomii

Grily Napoleon jsou navržené tak, aby se snadno a pohodlně obsluhovaly. Když sáhnete po knoflících hořáků,nezavadíte rukou o madlo ani o hranu bočního stolku. Víko je tvarované a otevírá se tak, abyste mohli stále držet jeho rukojeť. Úchyty dolních dvířek jdou dobře uchopit, teploměr je umístěný pod takovým úhlem, aby šel dobře vidět zblízka i z odstupu a rošt je umístěn v optimální výšce.

 

Materiál a zhotovení grilu

Precizně vyrobené díly grilů Napoleon z nerezové oceli do sebe bezchybně zapadají a výsledkem je gril, který správně rozvádí teplo uvnitř. Použitý materiál je bytelný a zaručuje grilu dlouhou životnost.

Silné plechy se jen tak nepromáčknou a povrch grilu dlouho vydrží jako nový. Pevné a těžké víko se zdvojenou vrstvou v sobě akumuluje teplo, které se po otevření grilu jen tak neztratí. Při kontrole jídla a opětovném zaklopení proto nemusíte teplotu manuálně upravovat.

 

Rošty jsou elegantní i praktické

Rošty v grilech Napoleon jsou masivní, díky čemuž nejen skvěle absorbují a udržují teplo, ale jsou i odolné vůči mechanickému poškození při čištění grilu. Jednotlivá žebra roštu jsou zvlněná, takže zabraňují propadnutí menších kousků jídla a navíc vytvářejí na grilovaných pokrmech nezaměnitelný otisk.

 

Kryty hořáků rozvádějí teplo uvnitř grilu

Podobně jako rošty mají také kryty hořáků dvojí funkci – chrání hořáky před zanesením i odkapáváním tuků či olejů přímo do ohně a pomáhají rovnoměrnému rozprostření tepla po celé ploše grilu. Nakapaný tuk se vaporizuje a přidává jídlu chuť i vůni typickou pro grilované pokrmy. Rozpálené kryty hořáků skvěle využijete i při flambování.

 

Pokrmy lahodné chuti podávejte přímo z roštu

Na grilech Napoleon zvládnete připravovat i více různých jídel díky bočnímu hořáku. Integrovaný infračervený hořák se postará o to, aby se vaše rožněné kuře propeklo dozlatova. Přesný teploměr na pomáhá kontrolovat jídlo, aniž byste museli zvedat poklop. S Napoleonem dokážete s lehkostí připravovat pokrmy, které jsou k nerozeznání od jídel prestižních šéfkuchařů.

 

Skříňka na plynovou lahev

Grily Napoleon mají pod sebou skříňku na umístění plynové lahve. Během grilování je lahev s plynem zavřená za hladkými nerezovými dvířky a nehrozí nebezpečí, že někdo zavadí o ventil nebo hadici. Lahev je esteticky skrytá a navíc ji můžete převážet společně s grilem, aniž byste ji museli přidržovat nebo odpojovat. Uvnitř skříňky se nachází také drobné přihrádky na příslušenství, takže máte vše potřebné vždy po ruce.

 

Napoleon si vás získá svými detaily

Není nad to, když je praktičnost a funkčnost doplněná o eleganci. Některé modely grilů Napoleon vás zaujmou LED podsvícením knoflíků, které barevně signalizuje, zda je hořák zapnutý nebo ne. Jde o drobnost, ale při večerních grilovacích párty je k nezaplacení. Pojízdná kolečka mají dostatečně pevnou a velkou brzdu, takže je můžete snadno aretovat špičkou boty bez toho, abyste se k nim museli shýbat.

 

Grily Napoleon jsou proslulé svou spolehlivostí

Při montáži i výstupní kontrole je individuálně zkontrolován každý díl i jednotlivý šroubek. Díky tomu se může firma Napoleon za své výrobky zaručit a dát jim nadstandardní spotřebitelskou garanci. Už při prvním grilování poznáte, že se na svůj gril Napoleon můžete vždycky spolehnout.

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.