Historie - fakta

V roce 1952 vynalezl George Stephen první kotlový gril.

V roce 1958 kupuje Stephen Weber Bros. factory a stává se jediným vlastníkem, věnujícím všechnu svou energii a čas výrobě a prodeji kotlových grilů Weber®.

V letech 1960 až 1970 reputace společnosti přerůstá americký středozápad a stává se celostátně známou značkou s distribucí do maloobchodních prodejen po celých Spojených státech amerických.

V roce 1985 společnost uvádí na trh revoluční řadu plynových grilů - model Genesis®.

V roce 1989 společnost využila své obrovské znalosti ze světa grilování a otevřela první Weber Grill® Restaurant ve městě Wheeling. Po velkém úspěchu brzy následovaly další tři restaurace ve městech Lombard (1999), Chicago (2002) a Schaumburg. Zatím poslední restaurace byla otevřena v roce 2007 v Indianapolis.

V roce 2003 přišla společnost s přenosným plynovým grilem řady Q. Jeho jedinečný futuristický design v kombinaci se špičkovými materiály znamenal okamžitě obrovský úspěch. V současné době vyrábí společnost osm grilů řady Q, a to jak plynový, tak na uhlí i na elektrickou energii.

V květnu 2004 získala společnost Weber-Stephen Products Co. značku Duca a začala s redesignem a distribucí těchto grilů v USA a Kanadě.

V roce 2007 odhalila společnost svůj největší a nejambicióznější obchodní projekt, když v jednom jediném roce nabídla 14 nových plynových grilů. Zatímco špičková kvalita zůstala nezměněna, přinesla společnost zcela nový design, odrážející se v ohromujících křivkách a elegantní linii velkých plynových grilů a velkým výběrem povrchů od nerezu až po několik barevných kombinací. Společnost Weber-Stephen tedy představila čtyři nové modely v řadě Summit, osm v řadě Genesis a zavedla zcela novou řadu Spirit se dvěma novými grily.

V roce 2009 představila společnost svůj první elektrický gril Weber Q 140 pro zákazníky, kteří nemohou ve svém bydlišti používat plynové či kotlové grily.

platební metody
Comgate Comgate cards
Weber logo Weber servis partner Weber premium partner
Nákupní košík
Blogy o vaření
Newsletter