Otázky a odpovědi - Plynové grily

- Jaké plynové nádoby jsou vhodné pro grily Weber?

Všechny PB nádoby, které jsou běžně dostupné v maloobchodní síti.

- Kam umístit plynovou nádobu?

Od modelu Genesis E310 jsou všechny plynové grily Weber vybaveny praktickým držákem na plynové nádoby.

- Co jsou to Flavorizer ak čemu slouží?

Flavorizer jsou ocelové profily, které jsou vyrobeny z oceli smaltované porcelánem či z nerezavějící oceli. Flavorizer jsou umístěny přímo nad hořáky, čímž zabraňují odkapávání tuku a masových šťáv do plamenů a tím i jejich vzplanutí. Flavorizer fungují dál jako aromatizéry, které zajišťují, že i potraviny grilované na plynovém grilu jsou obklopeny typickou vůní grilování. Systém Flavoriser® Bars je společností Weber-Stephen Co. celosvětově patentovaný.

- Jaký je rozdíl mezi modely se dvěma hořáky as třemi hořáky?

Od modelu Spirit E310 jsou všechny modely vybevené třemi hořáky z nerezové oceli. Tři hořáky zvyšují celkový výkon grilu a tím i výsledek grilování. U grilů s třemi hořáky je stejně mnohem jednodušší dosáhnout skvělé výsledky pomocí metody nepřímého grilování.

- Můžeme používat v České republice plynový gril Weber, který jsme přivezli z USA?

Ne, plynové grily vyrobeno v USA mají jiný tlakový systém. V USA pracují plynové grily s provozním tlakem 30 mBar a mají jiné připojení PB lahve. Žádný autorizovaný servis Weber v Evropě není oprávněn předělat gril vyrobený v USA na evropský systém. Úpravou grilu dále ztrácíte záruku, a to i v USA.

- Měli bychom nasazovat poklop grilu i při nepřímém grilování?

Rozhodně ano. Nasazením poklopu zabráníte vzplanutí tuku a zároveň bude maso šťavnatější a rychleji uděláno.

- Na poklopu se odlupuje barva. Co máme dělat?

Poklop i kotel není lakovaný, ale smaltovaný porcelánem, takže není možné, aby se barva odlupovala. Smaltovaný porcelán se může odloupnout pouze mechanicky, a to velmi silným nárazům. Skvrny na povrchu grilu jsou způsobeny tukovými parami, které se časem díky vysokému žáru usazují na poklopu grilu. Na vnitřní straně poklopu tyto mastnoty odstraňte kartáčem, na vnější straně je setřete kuchyňskou utěrkou. Při čištění by měl být gril teplý, ne horký. TIP: K čištění smaltovaných částí používejte speciální čistič na smalt pro grily Weber.

platební metody
Comgate Comgate cards
Weber logo Weber servis partner Weber premium partner
Nákupní košík
Blogy o vaření
Newsletter