Blog

Model T5 LE Krásná a výkonná kamna s pláštěm z masivní litiny, to jsou ALDERLEA T5 LE od kanadského výrobce PACIFIC ENERGY. Výkon 9-16 kW je vhodný pro větší prostory. Sálavé teplo je doplněno konvekčním prouděním vzduchu, velkým prosklením a odklopnou deskou na vaření. Barva černá nebo majolika hnědá nebo bílá antique. 

Dostupnost: na dotaz
Výrobce: PACIFIC ENERGY
Kategorie: Kanadská kamna
Vaše cena:
94 980 Kč
Sdílejte tento produkt

V ZÁKLADNÍ CENĚ JE TĚLO KRBOVÝCH KAMEN V LIT. DVOJPLÁŠTI, DVEŘE A NOŽIČKY V ČERNÉ BARVĚ + POPELNÍKOVÝ SYSTÉM!

VOLITELNÉ VARIANTY (CENA SE PŘIČÍTÁ K ZÁKLADNÍMU PROVEDENÍ):

  • verze Classic - provedení smalt hnědá majolika: + 16.000 Kč
  • verze Classic - provedení smalt Antique White: + 16.000 Kč
  • mřížka skla dveří (pouze prov verze Classic - smalt): + 3.980 Kč
  • automat. dvourychl. ventilátor: + 9.980 Kč

ZVOLENOU VARIANTU UVÁDĚJTE V POZNÁMCE OBJEDNÁVKY NEBO NÁS KONTAKTUJTE.

Kanadská kamna ALDERLEA T5 LE jsou střední z řady Alderlea výrobce PACIFIC ENERGY, která se vyznačuje několika specifickými prvky. V první řadě vás zaujme masivní litinový vnější plášť, zajišťující velké množství sálavého tepla.

Dvojplášťové provedení zároveň umožní pohyb konvekčního vzduchu, takže dochází k rychlému vytopení místností.

Velkou výhodou je i odklopná varná deska (uschovaná za litinovými křídly) - třeba pro případ nouze.

Obrovské prosklení nabízí lepší pohled do ohně.

Kamna jsou na nožičkách a včetně popelníku s pohodlnou klapkou na vymetání popela z ohniště. 

 

Kvalitní dvojité spalování nabízí nejen sníženou spotřebu paliva, ale také prodlouží dobu přikládání na cca 9 hodin a tím zajistí komfortní vytápění prostoru s možností stáležárného provozu.

 

Základní varianta je v černém nástřiku vysokoteplotní barvy, ale můžete si volit i z 2 variant majoliky - Hnědé  a překrásné Antique white, což je bílá se zdáním jemných prasklinek - podobné mramorování. U majolik není třeba žádné zvláštní péče k udržení jejich "nového" vzhledu - utírají se pouze čistým navhčeným kusem látky.

Dřevěná ručka na klice kamen mimo přímý vliv teploty skla, dvířka jsou s volným sklem bez mřížky (mřížku je možno objednat jako zvláštní příslušenství a to jen u smalt. provedení Classic).

 

Délka polen je až 50 cmzadní a boční druhý plášť  kamen zajišťuje dokonalé šíření tepla díky proudění vzduchu. Toto proudění ještě můžete podpořit doplněním kamen o vícerychlostní ventilátor 240V pro urychlení vytápění větších prostor o výkonu 300 m3/hodinu.

 

Kamna jsou tvořena silnostěnnou ocelovou spalovací komorou (na kterou je doživotní záruka) vystýlanou šamotovými cihličkami. Dvířka, vnější plášť i nožičky jsou z pevné litiny, varná deska je opět ze silnostěnné oceli (je kryta 2 otočnými křídly, která desku zakrývají pokud zrovna nechcete varnou desku používat, popř. je můžete odsunout na bok a využít je i jako dohřívací prostor).

 

Dodávka kanadských krbových kamen PACIFIC ENERGY:    

základem dodávky kamen PACIFIC ENERGY je krbové těleso (žároviště), které je uloženo na dřevěné paletě. Dále jsou podle vybraného provedení a příslušenství v samostatných kartonech přibaleny dvířka, popelníkový systém, ventilátor,... Šamotový obklad je zabalen a vložen do topeniště a je nutné ho do kamen vložit. Celá montáž je vysvětlena i rozkreslena v Návodu k instalaci.

U kamen Alderlea došlo k vyjímce - kamna jsou smontována na paletě, je nutné pouze rozložit šamoty do ohniště podle rozkresu.

Připojení kouřovodu ke kamnům je odvislé od typu a průměru komínu, k aplikaci standardního kouřovodu o průměru 150 mm doporučujeme pořídit adaptér spalinového hrdla, který nabízíme v příslušenství. U kamen je přiložen vždy návod k instalaci, kde je vše podrobně popsáno.

 

Péče a manipulace se smaltovanými pokojovými kamny

Naše smaltovaná pokojová kamna jsou potažena materiály nejvyšší kvality, a to co nejrovnoměrněji a nejjemněji, jak jen to způsob výroby dovoluje. V různých fázích výroby se provádí pečlivá kontrola každé součástky. Nevýznamné odchylky, jako některé jamky velikosti špičky špendlíku, drobounké oděrky nebo rýhy či malé částečky cizorodých příměsí ve smaltu, jejichž výskytu nelze plně zabránit, nelze považovat za důvody k reklamaci nebo stížnostem. Absolutní dokonalost není zaručena a z výrobního hlediska možná.

 

Rozsah záruky

Smaltované povrchové úpravy pokojových kamen je omezen pouze na výměnu částí, u nichž vada vznikla v průběhu výroby, za nové. Reklamace, týkající se práce nebo dopravy se nepřipouštějí. POZOR: Smalt je rozbitný a je nutno manipulovat s ním opatrně. Záruka nerozbitnosti není možná a tudíž jeho výměna nebude provedena bezplatně.

 

Jak manipulovat a používat smaltovaná domácí kamna

Smaltovaná kamna jsou výrobek s vysoce kvalitní povrchovou úpravou a s ohledem na to je s nimi třeba manipulovat. Pro správné užívání a manipulaci se smaltovanými pokojovými kamny je třeba znát vlastnosti smaltu. Smalt je směsí minerálií a chemikálií, z nichž některé jsou kovové, jiné sklovité nebo skleněné povahy. Používá-li se při výrobě kamen, roztaví se a potáhne se jím kovový podklad. Podklad zvýší pevnost smaltu, ale neochrání ho před rozbitím. Pokud je daný předmět vystaven silné deformaci nebo otřesu, smaltovaný povrch popraská nebo pukne stejně jako porcelán (porcelánové nádobí se při pádu rozbije).

 

Čištění

Smaltovaná kamna je třeba čistit čistými utěrkami, teplou vodou a mýdlem. Nepoužívejte krupičnatá mýdla a kyseliny. Před zatápěním kamna důkladně osušte. Nepokoušejte se omývat smalt, pokud jsou kamna horká.

 

Manipulace

Se smaltovanými pokojovými kamny je třeba manipulovat opatrně. Je třeba brát v úvahu vlastnosti smaltovaných povrchů a skutečnost, že je třeba manipulovat s nimi s trochou opatrnosti. Smaltovaná kamna se nesmí přesouvat taháním nebo šoupáním po podlaze. Ke správné manipulaci s kamny si zajistěte potřebnou pomoc. Nezvedejte je za víko popelníku a nezatěžujte horní část kamen těžkými předměty.

 

 

 

Technické údaje:

Nominální výkon: 9-16 kW

Šířka: 610 mm

Hloubka: 710 mm

Výška na nožičkách: 750 mm

Váha: 212 kg

Dvojstupňové spalování: ano

Externí přívod vzduchu: ano

Oplach skla: ano

Délka polen: 45 cm

Průměr kouřovodu: 150 mm

Emise v g/hod: 3,4g/hod.

Výhřevnost: 100-150 m2  (Výhřevnost v m2 je počítána při výšce stropu 2,4m a jedná se o přibližnou

                                     výhřevnost - údaje se mohou lišit vlivem velikosti a vlhkosti dřeva, únikem tepla

                                     v domě, materiály použitými při stavbě domu, orientací atd.

Doba hoření: 9 hodin (Dobu hoření opět ovlivňuje typ dřeva, povětrnostní podmínky a způsob

                                instalace (tah komína,..).

Účinnost: 74%

Dvojstupňové spalování: ano

Oplach skla: ano

DPD 0,- Kč
DPD - Pickup 0,- Kč
Top Trans 0,- Kč
Osobní odběr - Staré Město 0,- Kč
Zásilkovna - pouze pro balíčky do 5 kg 0,- Kč

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.