Blog

Model F3100 Kamna F3100 Large od výrobce Regency jsou řešením topení pro větší prostor. Výkon 22 kW, polena o délce až 55 cm a doba přikládání až 12 hodin, to vám nabízí tento funkční pomocník. Dvoustupňový systém spalování a dvouplášťové provedení zajistí rychlé a účinné vytopení místností. 

Dostupnost: na dotaz
Výrobce: REGENCY
Kategorie: Kanadská kamna
Vaše cena:
69 980 Kč
Sdílejte tento produkt

V ZÁKLADNÍ CENĚ JE TĚLO KRBOVÝCH KAMEN, PODSTAVEC A DVEŘE V ČERNÉ BARVĚ!

VOLITELNÉ VARIANTY (CENA SE PŘIČÍTÁ K ZÁKLADNÍMU PROVEDENÍ ):

  • litinové nožičky černé: + 4.980 Kč
  • litinové nožičky broušený nikl: + 9.980 Kč
  • dveře s nikl. proužkem: + 7.980 Kč
  • vrchní plech Airmate: + 3.980 Kč
  • popelníkový systém: + 5.480 Kč
  • automat. dvourychl. ventilátor: + 9.980 Kč

 ZVOLENOU VARIANTU UVÁDĚJTE V POZNÁMCE OBJEDNÁVKY NEBO NÁS KONTAKTUJTE.

Kanadská kamna F3100 Large jsou výkonná kamna s dvojím spalováním a dvouplášťovým systémem kanadského výrobce Regency.

Kamna F3100 Large o výkonu 15-22 kW nabídnou řešení pro vytápění plochy cca 150-180m2 při výšce stropů 2,4m. Dvoustupňový systém spalování vám zajistí menší spotřebu paliva, navíc právě díky kvalitnímu spalování můžete dosáhnout přikládací doby až 12 hodin, což vám umožní komfortní stáležárný provoz. Kvalitní oplach skla předehřátým vzduchem je samozřejmostí.

Kvalitní spalování má také na svědomí minimální množství popela, které se při bezroštovém provozu dále přepaluje a odevzdává i zbytkovou energii pro vaše využití. K čištění kamen pak může docházet v delších časových úsecích (většinou několika týdnů).

Délka polen je až 55 cmzadní a boční druhý plášť zajišťuje dokonalé šíření tepla díky proudění vzduchu. Toto proudění ještě můžete podpořit doplněním kamen o 2rychlostní ventilátor 240V (příplatkové vybavení) pro urychlení vytápění větších prostor o výkonu 300 m3/hodinu.

 

Nadčasový design můžete doplnit o volitelnou výbavu podle vlastního vkusu -varianty s niklovým nebo zlatým proužkem na dvířkách, celozlacené dvířka nebo volba podstavce nebo nožiček v odpovídajícím provedení. Tyto varianty si zvolíte přímo na stránce typu F3100 Large a zároveň uvidíte konečnou cenu podle zvolené výbavy.

Kamna jsou tvořena silnostěnnou ocelovou spalovací komorou (na kterou je doživotní záruka) vystýlanou šamotovými cihličkami, v základním provedení pro bezroštový provoz. Tělo kamen je povrchově upraveno práškovým nástřikem žáruvzdorné černé barvy. Dvířka a popř. i nožičky jsou z pevné litiny.

 

Pokud budete chtít variantu s popelníkovým systémem, stačí opět zvolit v nabídce příplatkové výbavy. Popelníkový systém funguje tak, že kamna doplníte o popelník a ve spodní části ohniště se odstraní šamotová cihla a krytka a místo ní se umístí popelníková vložka, kterou potom odpadává popel do popelníku umístěného v podstavci nebo u nožek - dle zvolené varianty.

Pokud přemýšlíte o objednávce Nových hranatých moderních dvířek Contemporary, jistě vás bude zajímat stylové řešení kliky - ta je odnímatelná a můžete ji při provozu mít zavěšenou na háčku k tomu přímo určenému na podstavci kamen - tím je klika při použití vždy chladná.

 

Ovládání přívodu vzduchu je jednoduché, jedním táhlem.

 

Dodávka kanadských krbových kamen Regency F3100 Large:

základem dodávky kamen Regency je krbové těleso, které je loženo na dřevěné paletě, dle vybraného provedení a příslušenství jsou v samostatných kartonech přibaleny dvířka, podstavec nebo nožičky, popelníkový systém, ventilátor. U všech kamen je šamotový obklad topeniště na místě, pouze vrchní deflektor je v kartonu a je nutno jej do kamen vložit (na vrchní nerezové trubky s otvory pro přívod sekundárního vzduchu - tato montáž je vysvětlena i rozkreslena v Návodu k instalaci.

Jednotlivé díly je nutné zkompletovat - kamna postavit na podstavec a připevnit 4 šrouby, případně položit na záda a upevnit nožičky, nasadit dvířka (jednoduše na panty - pozor, panty jsou namazány grafitem), na dvířka namontovat ovládací kličku a na kličku ovládání sekundárního vzduchu nasadit pružinu pro lepší úchop.

Připojení kouřovodu ke kamnům je odvislé od typu a průměru komínu, k aplikaci standardního kouřovodu o průměru 150 mm doporučujeme pořídit adaptér spalinového hrdla 150/150, který nabízíme v příslušenství. U kamen je přiložen vždy návod k instalaci, kde je vše podrobně popsáno.

 

Technické údaje:

Nominální výkon: 15-22 kW

Šířka: 710 mm

Hloubka: 710 mm

Výška na nožičkách: 880 mm

Výška na podstavci: 845 mm

Váha: 206 kg

Délka polen: 55 cm

Průměr kouřovodu: 150 mm

Emise v g/hod: 4,2 g/hod.

Výhřevnost: 100-150 m2  (Výhřevnost v m2 je počítána při výšce stropu 2,4m a jedná se o přibližnou

                                     výhřevnost - údaje se mohou lišit vlivem velikosti a vlhkosti dřeva, únikem

                                      tepla v domě, materiály použitými při stavbě domu, orientací atd.

Doba hoření: 12 hodin (Dobu hoření opět ovlivňuje typ dřeva, povětrnostní podmínky a způsob

                                instalace (tah komína,..).

Účinnost: 75%

Dvojstupňové spalování: ano

Oplach skla: ano

Top Trans - SPECIÁLNÍ balení pro LÁVOVÉ KAMENY 0,- Kč
DPD 0,- Kč
DPD - Pickup 0,- Kč
Top Trans 0,- Kč
Osobní odběr - Staré Město 0,- Kč
Zásilkovna - pouze pro balíčky do 5 kg 0,- Kč

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.