Blog

Model F5200 B Impozantní kamna o výkonu 28kW jsou novinkou v katalytickém spalování s Eco-Boost Technologií. Krbová kamna F5100 dokáží spálit až 40 kg dřeva s dobou přikládání víc než 24 hodin! Kombinace vysoce kvalitní oceli a litiny dovoluje výrobci nabídnout doživotní záruku na topeniště. Oplach skla samozřejmostí. Účinnost: 85%

Dostupnost: na dotaz
Výrobce: REGENCY
Kategorie: Kanadská kamna
Vaše cena:
139 980 Kč
Sdílejte tento produkt

V ZÁKLADNÍ CENĚ JE TĚLO KRBOVÝCH KAMEN, PODSTAVEC A DVEŘE V ČERNÉ BARVĚ!

VOLITELNÉ VARIANTY (CENA SE PŘIČÍTÁ K ZÁKLADNÍMU PROVEDENÍ):

  • vrchní plech Airmate: + 4.980 Kč
  • popelníkový systém: + 6.980 Kč
  • automat. dvourychl. ventilátor: + 9.980 Kč

 ZVOLENOU VARIANTU UVÁDĚJTE V POZNÁMCE OBJEDNÁVKY NEBO NÁS KONTAKTUJTE.

Hledáte výkonné topidlo s dlouhou přikládací dobou? Právě jste ho našli!

Bezkonkurenční doba přikládání až 30 hodin!!! díky hybridnímu systému spalování s keramickým katalyzátorem a výkonem až 28 kW vám zajistí trvalé teplo pro velký prostor.

Krbová kamna F5200 B jsou extra velká kamna na dřevo, u kterých si můžete v klidu vychutnat nejen velký výkon, dlouhodobé přikládání a moderní design, ale i nerušený pohled do ohně, který je zajištěn masivním prosklením a systémem čištění skla horkým vzduchem. Oproti tradiční řadě kanadských kamen REGENCY F (F1100 Small, F2400 Medium a F3100 Large) přináší modernější design, neboť dvířka kamen jsou stejného tvaru jako mají kamna REGENCY CS 2400.

Hmotnost 340 kg pomáhá nést ocelový podstavec.

Přikládací otvor 56cm a objem spalovací komory 0,125m3 vám zajistí pohodlné přikládání podélně i napříč, otvírání dveří o 170° opět napomůže jednoduché obsluze.

Katalytická spalovací komora s těžkou litinovou klapkou umožňuje krbovým kamnům hořet velmi pomalu a poskytuje konzistentní teplo více než 24 hodin (výrobce uvádí až 30 hodin!) z jedné nakládky dřeva. Eco-Boost Technologie zajišťuje maximální sekundární spalování produktů hoření při jejich cestě do spalovací komory.

Snadno čitelný teploměr informuje, kdy lze zapojit katalytickou spalovací komoru boční pákou.

Regulace vzduchu ověřeným systémem jedné páky z čelní strany kamen. Snadno řídí tepelnývýkon a velikost ohně úpravou množství přiváděného vzduchu.

AirWash systém pomáhá udržovat sklo čisté a tak poskytuje vynikající pohled na oheň.

 

Pro svůj maximální výkon 28 kW jsou kanadská kamna REGENCY F5200 B vhodná hlavně pro vytápění větších prostor - provozoven, hal, sálů, restaurací, prodejen, chat, srubů, atriových domů, dílen, garáží, a pod a tam, kde je nutno udržovat dlouhodobě teplo. Dlouhá doba hoření v délce až 24 hodin zajistí nejen komfort při obsluze kamen, ale i časovou nezávislost - můžete se věnovat své práci, rodině nebo koníčkům a nestarat se o přikládání do kamen. Zajištěn je rovněž provoz přes noc a tím i teplotní pohoda..

 

Pokud budete chtít variantu s popelníkovým systémem, stačí opět zvolit v nabídce příplatkové výbavy. Popelníkový systém funguje tak, že kamna doplníte o velkokapacitní popelník a ve spodní části ohniště se odstraní šamotová cihla a místo ní se umístí popelníková vložka, kterou potom odpadává popel do popelníku umístěného v podstavci.

 

Dodávka kanadských krbových kamen Regency:                                               

základem dodávky kamen Regency je krbové těleso (žároviště), které je uloženo na dřevěné paletě. Dále jsou podle vybraného provedení a příslušenství v samostatných kartonech přibaleny dvířka, podstavec nebo nožičky, popelníkový systém, ventilátor,... U většiny kamen je šamotový obklad topeniště na svém místě, pouze vrchní deflektor je v kartonu a je nutno jej do kamen vložit (na vrchní nerezové trubky s otvory pro přívod sekundárního vzduchu - celá montáž je vysvětlena i rozkreslena v Návodu k instalaci. Jednotlivé díly je nutné zkompletovat - kamna postavit na podstavec a připevnit 4 šrouby, případně položit na záda a upevnit nožičky, nasadit dvířka (jednoduše na panty - pozor, panty jsou namazány grafitem), na dvířka namontovat ovládací kličku a na kličku ovládání sekundárního vzduchu nasadit pružinu pro lepší úchop.

 

Technické údaje:

srdcem kanadských kamen je spalinová komora svařená ze silnostěnné oceli (doživotní záruka)

topeniště je obložené šamotovými cihličkami

druhý plášť je ocelový, opatřený práškovým nástřikem

litinová dvířka

Nominální výkon: 12-28 kW

Šířka: 737 mm

Hloubka: 792 mm

Výška na podstavci: 986 mm

Váha: 340 kg

Délka polen: 56 cm

Průměr kouřovodu: 200 mm

Emise v g/hod: 1,46 g/hod.

Výhřevnost: 140-280 m2  (Výhřevnost v m2 je počítána při výšce stropu 2,4m a jedná se o přibližnou

                                     výhřevnost - údaje se mohou lišit vlivem velikosti a vlhkosti dřeva, únikem

                                     tepla v domě, materiály použitými při stavbě domu, orientací atd.

Doba hoření: 24 hodin (Dobu hoření opět ovlivňuje typ dřeva, povětrnostní podmínky a způsob

                                instalace (tah komína,..). Výrobce uvádí až 30 hodin!

Účinnost: 85%

Dvojstupňové spalování: ano - ještě vylepšené - katalytické spalování

Oplach skla: ano

DPD 0,- Kč
DPD - Pickup 0,- Kč
Top Trans 0,- Kč
Osobní odběr - Staré Město 0,- Kč
Zásilkovna - pouze pro balíčky do 5 kg 0,- Kč

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.