Blog

Dánská společnost Morso A/S se zabývá vývojem a výrobou krbových kamen již od roku 1853, kdy N.A Christensen založil ve městě Nykøbing na ostrově Mors v severozápadním Dánsku malou slévárnu. Tehdy se litina stala novým trendem a používala se pro výrobu téměř všeho – od pamětních křížů po kamna. Na rozdíl od jiných módních vln, litina přetrvala a dodnes zůstává vynikajícím materiálem pro výrobu kamen.

Od doby, kdy byly na konci jara 1853 vyrobeny ve slévárně v Nykøbingu první formy se mnoho změnilo, ale nejdůležitější nástroje zůstávají stejné a základem je stále ruční práce. Krbová kamna se vyrábějí na výrobních linkách, ale jejich části jsou montovány ručně. Každý zaměstnanec zná každý krok ve výrobě a nikdy nestojí u výrobní linky stále na stejném místě. Zaměstnanci firmy Morso jsou hrdi na svoje řemeslo stejně jako kdysi jeho zakladatelé a kováři v roce 1853.

Firma Morso je hrdá svou historii, protože odráží každodenní práci, jejímž výsledkem jsou kvalitní a trvanlivá kamna na dřevo, která jinde nenajdete.

Vyberete – li si krbová kamna Morso, budete mít nejen krásná, kvalitní a úsporná kamna, ale do svého obydlí si přinesete současně i kousek dánské historie.

Nebyly nalezeny žádné produkty.

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.