Blog

Od doby, kdy jsme v Chicagu roku 1952 vynalezli kotlový gril, přinášíme do světa grilování převratné změny. Jako přední poskytovatel s nejrozsáhlejší paletou produktů a služeb v branži je dnes Weber v mezinárodním měřítku synonymem inovace v grilování, perfektních produktů a dokonalého zážitku z grilování. S pobočkami ve více než 40-ti zemích na všech kontinentech posouváme kulturu grilování značky Weber stále kupředu.

 

POČÁTEK CELOSVĚTOVÉ KULTURY GRILOVÁNÍ

Američtí hrdinové, kteří se na konci druhé světové války vraceli domů, hledali bydlení s malými zahrádkami, kde by mohli v klidu a tichosti odpočívat. Brzy začala růst předměstí a venkovní zábava se stala módním hitem. Tradiční grilovací jámy nahradily volně stojící kovové opékací rošty a mistři kuchaři vyměnili zastaralé pomalé vaření za rychlé grilování při vysokých teplotách. To však přineslo další problémy. Když pršelo, grily se úplně promáčely a i lehký vánek dokázal proměnit chutný steak v podrážku s nánosem popela. Po další takové příhodě George Stephena staršího neočekávaně osvítil spásný nápad.

George toužil nejen po dobrém steaku, ale také (a možná ještě více) po úspěchu. Jeho nápad se mu začal rodit v hlavě v kovozpracujícím závodě, kde pracoval – rozpůlil kovovou bóji, přidal větrací otvory a nohy a první kotlový gril byl na světě. Uvědomoval si, že vypadá trochu divně, přesto si gril pyšně donesl domů, aby jej vyzkoušel.

Sousedi se jeho raketě, jak gril nazývali, přestali smát až ve chvíli, kdy ochutnali steak, který jim na něm George připravil. Věděl, že grilování na oblé misce s poklopem je klíčem k úspěchu a jak se brzo ukázalo, měl pravdu. Rázem chtěl takový gril každý. George se rozhodl postavit na vlastní nohy a koncem padesátých let 20. století na tom byl tak dobře, že si koupil společnost Weber Brothers Metalworks. Později název změnil na Weber-Stephen Products. Georgeovy grily s poklopem byly v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století tak populární, že si jeho příběhu povšimla i americká televize.

George cestoval se svým malým týmem po celých Státech, a všem, kteří projevili zájem, předváděli grilování a televizní programy ukazovaly, jak je použití grilů Weber snadné. Lidem se zamlouvala jednoduchost a lahodné dobroty.

V té době již domácí zábava díkybohu ztratila hodně ze své formálnosti a první plynové a elektrické grily Weber byly přijaty s otevřenou náručí. Během své existence představil Weber několik osobitých designů, přičemž každý z nich víceméně vycházel z oblíbeného kulovitého tvaru kotle. George Stephen starší byl vždy mužem velké myšlenky, i když šlo jen o jednu konkrétní obchodní myšlenku. Dokonce si myslel, že si ukrojil příliš velký krajíc.

V průběhu sedmdesátých let minulého století lákaly firmy zákazníky na další zboží ve snaze zlepšit své podnikání. Georgeova firma byla stále docela malá, avšak jeho podnikavý duch ho hnal vpřed, aby prosadil svůj ambiciózní plán. Oslovil místní banku s nápadem rozdávat grilované sendviče každému, kdo přijde do banky v tzv. sendvičový den. K jeho úžasu se tato myšlenka přísnému šéfovi banky zalíbila a stanovili si datum: ode dneška za tři týdny. Teprve tehdy se George zalekl, zda dokáže splnit, co slíbil.

Sendvičový den nastal a s ním přivezli 8 kg šunky, půl náklaďáku čerstvě upečeného žitného chleba, 227 kg dřevěného uhlí a osm kotlových grilů Weber Ranch Kettle. George grily rozpálil, zíral na tu horu jídla a doufal, že na ni nebude zírat ještě i tentýž večer.

První sendvič měl být vydán v 11 hodin, avšak již v 9 ráno museli volat policii, aby vyřešila vzniklé dopravní problémy. Banka byla nacpaná lidmi a mezi formuláři s žádostí o zřízení bankovního účtu poletovaly grilované sendviče se šunkou. Do večera se spotřebovalo 862 kg šunky, 431 kg dřevěného uhlí, plný náklaďák žitného chleba a plný sud hořčice. George původně doufal, že bance pro její zákazníky prodá 40–50 sendvičů. Nakonec z toho byly tři plné náklaďáky a banka založila 650 nových účtů. To byl úspěch!

Osmdesátá léta byla pro Weber obdobím růstu, inovací a změn. Georgeova vášeň pro grilování stále rostla a neustále hledal nové způsoby, jak grily vylepšit. Zjistil, že hranaté kovové tyče rozvádějí teplo rovnoměrněji a také přidal odtokové kanálky, které snížily riziko vzplanutí a zjednodušily čištění. Když byl pak představen Weber Genesis, navždy se změnil design plynových grilů.

George Stephen starší bohužel v roce 1993 zemřel, ovšem lidé v Americe nikdy nezapomněli, že to byl jeho jednoduchý vynález, který navždy změnil způsob vaření pod širým nebem. Díky své úžasné vizi nepřestával zdokonalovat základní kovovou mísu, až z ní vytvořil grily Weber, které používáme dnes.

V říjnu 2013 byl George Stephen starší in memoriam uveden do síně slávy grilování na světovém šampionátu v grilování, který se konal v Kansas City. Cenu převzal jménem rodiny Georgeův pokračovatel, Jim Stephen. Jim řekl: „Můj otec věděl, že jedním z nejlepších způsobů, jak dát rodinu dohromady, je sdílený požitek z jídla připraveného pod širým nebem.“ Moje matka Marge a celá rodiny Stephenů je hrdá na to, čeho můj otec dosáhl a jsme nadšeni, že je uváděn do síně slávy grilování. Jeho vize a zarputilost doslova změnily charakter venkovní zábavy a Weber hodlá i nadále ctít jeho odkaz tím, že bude vyvíjet a vyrábět ty nejlepší možné grily a příslušenství.

Jsme přesvědčeni o tom, že by George Stephen starší byl nevýslovně hrdý na to, že díky jeho vynálezu jsou dnes grily Weber jedničkou na trhu, kterou si zamilovaly milióny lidí na celém světě.

-4%
Grilovací zástěra Weber Grilovací zástěra Weber
Grilovací zástěra Weber
Běžná cena: 599 Kč
Naše cena: 576 Kč
Udící box univerzální pro grily Q 200/2000 série a vyšší Udící box univerzální pro grily Q 200/2000 série a vyšší
Udící box univerzální pro grily Q 200/2000 série a vyšší
Naše cena: 799 Kč
-2%
Lis na hamburgery Lis na hamburgery
Lis na hamburgery
Běžná cena: 429 Kč
Naše cena: 419 Kč
Gourmet BBQ Systém  - Wok pánev Gourmet BBQ Systém - Wok pánev
Gourmet BBQ Systém  - Wok pánev
Naše cena: 2 615 Kč
-1%
Gourmet BBQ Systém - Pánev Gourmet BBQ Systém - Pánev
Gourmet BBQ Systém - Pánev
Běžná cena: 1 690 Kč
Naše cena: 1 670 Kč
-1%
Gourmet BBQ Systém - Sear Grate Gourmet BBQ Systém - Sear Grate
Gourmet BBQ Systém - Sear Grate
Běžná cena: 1 690 Kč
Naše cena: 1 670 Kč
-6%
Gourmet BBQ Systém - Stojan na drůbež Gourmet BBQ Systém - Stojan na drůbež
Gourmet BBQ Systém - Stojan na drůbež
Běžná cena: 1 999 Kč
Naše cena: 1 880 Kč
Gourmet BBQ Systém - grilovací rošt s vyměnitelným středem, chrom Gourmet BBQ Systém - grilovací rošt s vyměnitelným středem, chrom
Gourmet BBQ Systém - grilovací rošt s vyměnitelným středem, chrom
Naše cena: 1 590 Kč
-6%
Gourmet BBQ Systém - Kámen na pizzu s madly Gourmet BBQ Systém - Kámen na pizzu s madly
Gourmet BBQ Systém - Kámen na pizzu s madly
Běžná cena: 1 699 Kč
Naše cena: 1 590 Kč
-15%
Lopatka na rybu Lopatka na rybu
Lopatka na rybu
Běžná cena: 799 Kč
Naše cena: 681 Kč
-2%
Grilovací náčiní Weber Grilovací náčiní Weber
3-dílné ušlechtilá ocel černá barva
Běžná cena: 1 699 Kč
Naše cena: 1 670 Kč
Grilovací náčiní Premium černé, 2 ks Grilovací náčiní Premium černé, 2 ks
Grilovací náčiní Premium černé, 2 ks
Naše cena: 999 Kč
Doprava zdarma
-19%
Weber Smokey Mountain 47cm Cooker Weber Smokey Mountain 47cm Cooker
Udírna Weber Smokey Mountain Cooker nabízí možnost variability od normálního grilování přes grilován…
Běžná cena: 12 990 Kč
Naše cena: 10 490 Kč
Gril Weber FIREPLACE - ohniště černé Gril Weber FIREPLACE - ohniště černé
FIREPLACE - ohniště černé
Naše cena: 4 990 Kč
Doprava zdarma
-10%
Weber gril Q 1400 Stand tmavošedý Weber gril Q 1400 Stand tmavošedý
Elektrický gril Weber Q 1400 Stand je nástupcem grilu Q 140 Stand v novém moderním designu.
Běžná cena: 10 490 Kč
Naše cena: 9 440 Kč

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.