Blog

Od doby, kdy jsme v Chicagu roku 1952 vynalezli kotlový gril, přinášíme do světa grilování převratné změny. Jako přední poskytovatel s nejrozsáhlejší paletou produktů a služeb v branži je dnes Weber v mezinárodním měřítku synonymem inovace v grilování, perfektních produktů a dokonalého zážitku z grilování. S pobočkami ve více než 40-ti zemích na všech kontinentech posouváme kulturu grilování značky Weber stále kupředu.

 

POČÁTEK CELOSVĚTOVÉ KULTURY GRILOVÁNÍ

Američtí hrdinové, kteří se na konci druhé světové války vraceli domů, hledali bydlení s malými zahrádkami, kde by mohli v klidu a tichosti odpočívat. Brzy začala růst předměstí a venkovní zábava se stala módním hitem. Tradiční grilovací jámy nahradily volně stojící kovové opékací rošty a mistři kuchaři vyměnili zastaralé pomalé vaření za rychlé grilování při vysokých teplotách. To však přineslo další problémy. Když pršelo, grily se úplně promáčely a i lehký vánek dokázal proměnit chutný steak v podrážku s nánosem popela. Po další takové příhodě George Stephena staršího neočekávaně osvítil spásný nápad.

George toužil nejen po dobrém steaku, ale také (a možná ještě více) po úspěchu. Jeho nápad se mu začal rodit v hlavě v kovozpracujícím závodě, kde pracoval – rozpůlil kovovou bóji, přidal větrací otvory a nohy a první kotlový gril byl na světě. Uvědomoval si, že vypadá trochu divně, přesto si gril pyšně donesl domů, aby jej vyzkoušel.

Sousedi se jeho raketě, jak gril nazývali, přestali smát až ve chvíli, kdy ochutnali steak, který jim na něm George připravil. Věděl, že grilování na oblé misce s poklopem je klíčem k úspěchu a jak se brzo ukázalo, měl pravdu. Rázem chtěl takový gril každý. George se rozhodl postavit na vlastní nohy a koncem padesátých let 20. století na tom byl tak dobře, že si koupil společnost Weber Brothers Metalworks. Později název změnil na Weber-Stephen Products. Georgeovy grily s poklopem byly v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století tak populární, že si jeho příběhu povšimla i americká televize.

George cestoval se svým malým týmem po celých Státech, a všem, kteří projevili zájem, předváděli grilování a televizní programy ukazovaly, jak je použití grilů Weber snadné. Lidem se zamlouvala jednoduchost a lahodné dobroty.

V té době již domácí zábava díkybohu ztratila hodně ze své formálnosti a první plynové a elektrické grily Weber byly přijaty s otevřenou náručí. Během své existence představil Weber několik osobitých designů, přičemž každý z nich víceméně vycházel z oblíbeného kulovitého tvaru kotle. George Stephen starší byl vždy mužem velké myšlenky, i když šlo jen o jednu konkrétní obchodní myšlenku. Dokonce si myslel, že si ukrojil příliš velký krajíc.

V průběhu sedmdesátých let minulého století lákaly firmy zákazníky na další zboží ve snaze zlepšit své podnikání. Georgeova firma byla stále docela malá, avšak jeho podnikavý duch ho hnal vpřed, aby prosadil svůj ambiciózní plán. Oslovil místní banku s nápadem rozdávat grilované sendviče každému, kdo přijde do banky v tzv. sendvičový den. K jeho úžasu se tato myšlenka přísnému šéfovi banky zalíbila a stanovili si datum: ode dneška za tři týdny. Teprve tehdy se George zalekl, zda dokáže splnit, co slíbil.

Sendvičový den nastal a s ním přivezli 8 kg šunky, půl náklaďáku čerstvě upečeného žitného chleba, 227 kg dřevěného uhlí a osm kotlových grilů Weber Ranch Kettle. George grily rozpálil, zíral na tu horu jídla a doufal, že na ni nebude zírat ještě i tentýž večer.

První sendvič měl být vydán v 11 hodin, avšak již v 9 ráno museli volat policii, aby vyřešila vzniklé dopravní problémy. Banka byla nacpaná lidmi a mezi formuláři s žádostí o zřízení bankovního účtu poletovaly grilované sendviče se šunkou. Do večera se spotřebovalo 862 kg šunky, 431 kg dřevěného uhlí, plný náklaďák žitného chleba a plný sud hořčice. George původně doufal, že bance pro její zákazníky prodá 40–50 sendvičů. Nakonec z toho byly tři plné náklaďáky a banka založila 650 nových účtů. To byl úspěch!

Osmdesátá léta byla pro Weber obdobím růstu, inovací a změn. Georgeova vášeň pro grilování stále rostla a neustále hledal nové způsoby, jak grily vylepšit. Zjistil, že hranaté kovové tyče rozvádějí teplo rovnoměrněji a také přidal odtokové kanálky, které snížily riziko vzplanutí a zjednodušily čištění. Když byl pak představen Weber Genesis, navždy se změnil design plynových grilů.

George Stephen starší bohužel v roce 1993 zemřel, ovšem lidé v Americe nikdy nezapomněli, že to byl jeho jednoduchý vynález, který navždy změnil způsob vaření pod širým nebem. Díky své úžasné vizi nepřestával zdokonalovat základní kovovou mísu, až z ní vytvořil grily Weber, které používáme dnes.

V říjnu 2013 byl George Stephen starší in memoriam uveden do síně slávy grilování na světovém šampionátu v grilování, který se konal v Kansas City. Cenu převzal jménem rodiny Georgeův pokračovatel, Jim Stephen. Jim řekl: „Můj otec věděl, že jedním z nejlepších způsobů, jak dát rodinu dohromady, je sdílený požitek z jídla připraveného pod širým nebem.“ Moje matka Marge a celá rodiny Stephenů je hrdá na to, čeho můj otec dosáhl a jsme nadšeni, že je uváděn do síně slávy grilování. Jeho vize a zarputilost doslova změnily charakter venkovní zábavy a Weber hodlá i nadále ctít jeho odkaz tím, že bude vyvíjet a vyrábět ty nejlepší možné grily a příslušenství.

Jsme přesvědčeni o tom, že by George Stephen starší byl nevýslovně hrdý na to, že díky jeho vynálezu jsou dnes grily Weber jedničkou na trhu, kterou si zamilovaly milióny lidí na celém světě.

Weber háčky na náčiní Weber háčky na náčiní
Háčky na náčiní
Naše cena: 293 Kč
Weber Tál Weber Tál
Tál Vytvořen pro většinu grilů řady Spirit 200
Naše cena: 2 405 Kč
Weber Tál Weber Tál
Tál Vyroben pro peletové grily SmokeFire EX4 a EX6 a plynové grily řady Spirit 300
Naše cena: 2 615 Kč
Grilovací rošt pro grily Weber Q200/2000 Grilovací rošt pro grily Weber Q200/2000
Grilovací rošt pro grily Weber Q200/2000
Naše cena: 2 489 Kč
Grilovací rošt pro grily Weber Q3000 Grilovací rošt pro grily Weber Q3000
Grilovací rošt pro grily Weber Q3000
Naše cena: 3 290 Kč
Osvětlení pro Weber grily Q1000/2000 Osvětlení pro Weber grily Q1000/2000
osvětlení pro Weber grily Q1000/2000
Naše cena: 1 390 Kč
Weber grilovací tál litinový pro Q200 Weber grilovací tál litinový pro Q200
Grilovací tác litinový pro grily Q200 
Naše cena: 1 900 Kč
Weber ohřívací rošt pro Q300/3000 Weber ohřívací rošt pro Q300/3000
Ohřívací rošt pro grily řady Q 300/3000
Naše cena: 1 355 Kč
Weber sada steakových příborů Weber sada steakových příborů
Weber sada steakových příborů
Naše cena: 1 790 Kč
Weber sada jehel na špíz, 8ks Weber sada jehel na špíz, 8ks
Sada jehel na špíz Weber, 8ks
Naše cena: 293 Kč
Weber mlýnek na sůl Premium, 30 cm Weber mlýnek na sůl Premium, 30 cm
Weber mlýnek na sůl Premium, 30 cm
Naše cena: 1 355 Kč
Univerzální madlo Weber Cookware System Univerzální madlo Weber Cookware System
Univerzální madlo Weber Cookware System
Naše cena: 1 079 Kč
-40%
Ochranný obal pro grily Weber na dřevěné uhlí 47 cm Ochranný obal pro grily Weber na dřevěné uhlí 47 cm
Ochranný obal pro grily Weber na dřevěné uhlí 47 cm A 57 cm se stolečkem
Běžná cena: 999 Kč
Naše cena: 599 Kč
Weber ochranný obal pro Summit® Kamado S6 gril na dřevěné uhlí a Summit® Charcoal Grilling Center Weber ochranný obal pro Summit® Kamado S6 gril na dřevěné uhlí a Summit® Charcoal Grilling Center
Ochranný obal Premium pro Summit® Kamado S6 gril na dřevěné uhlí a Summit® Charcoal Grilling Center
Naše cena: 3 140 Kč
Weber ochranný obal pro Pulse 1000 se stojanem Weber ochranný obal pro Pulse 1000 se stojanem
Ochranný obal Premium pro Elektrický gril se stojanem Pulse 1000
Naše cena: 1 880 Kč

Partneři

fajri zikmundov

Certifikáty

cer1 cer2
Created with Sketch.